Home / Casino Oyunları / Blackjack / Blackjack Kazanma Taktiği Nedir

Blackjack Kazanma Taktiği Nedir

Blackjack oyununa ilgi duyuyor iseniz, bu oyundan kazanç elde edebilmek için uygulayabileceğiniz belirli bir taktikten bahsetmek mümkündür. Oyunun temel mantığında, kasaya karşı hareket tarzı ön plana çıkmaktadır. Kasanın eli iyi ise ya da oyuncunun eli iyi ise şeklinde iki ayrı anlayış geçerlidir. İyi ele sahip olan kazanacaktır. Buradaki iyi el ifadesi 21 sayısıdır. Bu sayıya ulaşılması, kağıtların gelme olasılığı üzerine hareket edilmesi mantığı, blackjack kazanma taktiği nedir? Sorusunu gündeme getirmektedir. Belirli bir taktikten bahsedilmesi elbette ki mümkündür. Ancak burada bahsedilecek taktik, hafızanın kullanılması ya da kağıtların takip edilmesi sistemini içerecektir.

Blackjack Taktiği Nasıl Uygulanır?

Blackjack taktiği nasıl uygulanır? aslında oldukça basit bir taktiktir. Ancak güçlü bir hafıza gerektiren bir uygulamadır. Uygulayabileceğiniz taktik, sizin elinizde, diğer rakiplerin elinde açık halde bulunan kağıtları hafızaya kaydetmektir. Aynı işlemin içerisine, kasanın elinde bulunan açık kağıdında dahil edilmesi gerekecektir. Tüm kağıtlar takip edildikten sonra, deste içerisinde kalan ve ele gelmesi muhtemel kağıtlar üzerine hareket edilmektedir. Bu uygulamada farklı tanımlamaların yapıldığı görülecektir.

Değişik isimler altında kağıt takip sistemleri oluşturulmuştur. Genelde belirli sayı gruplarına bir değer verilmekte ve çıkan kağıtlara göre, bu değerin üzerine 1 eklenmektedir. 2 ile 6 arasındaki kağıtlara 0 değeri verildiğinde, her açılan kağıtta, artı 1 üzerine şekillenmektedir. Bir destede bu grupta bulunan kağıt sayısı belli olduğu için, her eklemeden sonra, geriye kalan kağıtların sayısı da ortaya çıkmış olacaktır. Bu şekilde hareket ederek, gelmesi muhtemel kağıtlar hesaplanmakta ve kağıt talep edilmekte ya da talep işlemi durdurulmaktadır.

Blackjack Taktiği Kazandırır mı?

Blackjack taktiği kazandırır mı? Evet, dikkatli davranır iseniz, sağlıklı bir kağıt takip sistemini uygulayabilir iseniz, muhtemel sonuçlar üzerine hareket edebilir ve gelmesi muhtemel kağıtlara göre elinizi şekillendirebilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli detay, her birinin birer olasılık olduğudur. Siz yaptığınız hesaplamalarda elinize düşük ya da yüksek kağıt gelme ihtimalinin olduğunu görebilirsiniz. Ancak düşük kağıt beklerken yüksek kağıdın gelmesi ya da tam tersi durumun söz konusu olması da mümkün olabilir.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir

Blackjack Stratejiler

Blackjack Stratejiler

Blackjack masa oyunları arasında en çok bilinen ve en çok sevilen oyunlar arasında yer almaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Canlı Destek

Canlı Desktek